językoznawstwo, językoznawstwo komputerowe, językoznawstwo kognitywne, językoznawstwo ksiązki, , językoznawstwo księgarnia

Witamy w Księgarni językowej, Księgarni lingwistycznej www.jezykowa24.pl

    Księgarnia językowa, księgarnia lingwistyczna       Twoje Konto | Utwórz konto                      
          Nasza oferta:                                                                                        

Dzień Darmowej Dostawy 2017

Wyszukiwarka

 
 
Zaawansowane wyszukiwanie
Wybierz kategorię
NOWOŚCI (395)
język etiopski (0)
język koptyjski (0)
język krymski (0)
Wydawnictwo
Towar dnia

Dostępne w 24-48h = SZYBKA WYSYŁKA     językoznawstwo - wszystkie pozycje

Katalog produktów
Sortuj według:
Strona: [1] / 1
Dzieje słownictwa z zakresu stosunków społecznych w Serbii i Czarnogórze   tom 1 Ród i społeczeństwo
Książka jest pierwszą częścią obszernej monografii rozpatrującej historię serbskiego słownictwa i stanowi cenny wkład w polską historycznojęzykową slawistykę i serbokroatystykę. To doskonałe opracowanie fragmentu serbskiej i czarnogórskiej leksyki przynosi też wiele informacji na temat dziejów bałkańskich Słowian, a przy okazji śledzi przeobrażenia tamtego społeczeństwa od czasów średniowiecznych do początków XX wieku. (...)
Wydawnictwo: WUJ
39,90 zł
przechowalnia
Funkcje komunikacji niewerbalnej w interakcji mówcy i tłumacza
Jest to pierwsza polska książka poświęcona roli gestu w tłumaczeniu ustnym. Przekład międzyjęzykowy kojarzy się zwykle z dylematami w zakresie słów: jak wiernie oddać pewne idiomy, frazeologizmy itp. W przekładzie ustnym, oprócz występowania warstwy werbalnej, dochodzi do pozasłownego spotkania mówcy i tłumacza. Jeśli ów drugi nie jest zamknięty w kabinie i jeśli patrzy na osobę, której słowa przekłada ?
Wydawnictwo: Universitas
43,00 zł
przechowalnia
Gramatyka współczesnego języka chińskiego. Składnia i semantyka
Podręcznik do gramatyki współczesnego języka chińskiego. Przeznaczony dla studentów na średniozaawansowanym i zaawansowanym poziomie nauki języka.a
Wydawnictwo: DIALOG
99,99 zł
Chwilowy brak towaru!przechowalnia
Jak szybko opanować język obcy? Wybierz metodę najlepszą dla siebie
W dzisiejszych czasach znajomość języków obcych jest niezbędna – pewnie słyszałeś to nie raz od nauczycieli czy znajomych z pracy? Często zastanawiasz się, dlaczego innym nauka języka przychodzi tak łatwo, a ty nadal czujesz się „wiecznie początkujący”? Zaczynasz naukę, ale szybko zniechęcasz się brakiem postępów? Jeśli którykolwiek z tych problemów dotyczy ciebie, to wybór naszego poradnika jest strzałem w dziesiątkę! Z książką poznasz skuteczne metody nauki płynnej komunikacji, aby raz na zaws
Wydawnictwo: EDGARD
29,90 zł
27,50 zł
przechowalnia
Język a komunikacja 29. Studia językoznawcze: od językoznawstwa teoretycznego do stosowanego
Zbiór esejów poświęconych różnym zagadnieniom językoznawstwa z zakresu językoznawstwa teoretycznego i stosowanego. Przedstawione są tu nowe rozwiązania teoretyczne (K. Dziubalska-Kołaczyk, T. P. Krzeszowski), jak i stan badań w węższym lub szerszym zakresie w poszczególnych dziedzinach językoznawstwa oraz dalsze perspektywy ich rozwoju (B. Lewandowska-Tomaszczyk, P. Chruszczewski, F. Grucza).
Wydawnictwo: Tertium
39,99 zł
9,99 zł
przechowalnia
Język. Wprowadzenie do badań nad mową
Po raz pierwszy wydana w 1921 roku, czyli przed niemal stu laty, książka Edwarda Sapira o oryginalnym tytule Language: An introduction to the study of speech uznawana jest za jedno z najważniejszych dzieł w historii językoznawstwa. Można się w niej doszukać nie tylko zalążków słynnej hipotezy Sapira-Whorfa o relatywizmie językowym, ale również źródeł inspiracji dla późniejszych wybitnych badaczy.
Wydawnictwo: Universitas
32,00 zł
28,80 zł
przechowalnia
Językoznawstwo antropologiczne. Zadania i metody
Obszerne opracowanie autorstwa wrocławskiego językoznawcy, Piotra Chruszczewskiego, to książka poruszająca tematykę z zakresu związków języka i kultury oraz problematyki komunikacji międzykulturowej
Wydawnictwo: Tertium
40,00 zł
przechowalnia
Leksykon językoznawstwa kognitywnego
Leksykon językoznawstwa kognitywnego to pozycja, która choć w części ma zapełnić lukę, jaką w polskich publikacjach poświęconych językoznawstwu kognitywnemu tworzy brak jakichkolwiek samodzielnych pozycji słownikowych. Wychodząc poza okrojone ramy konkretnej gałęzi czy teorii,
Wydawnictwo: Universitas
32,00 zł
przechowalnia
Między oryginałem a przekładem XV. Obcość kulturowa jako wyzwanie dla tłumacza
Spis treści: Od Redakcji Maria Filipowicz-Rudek, Translatolog przetłumaczony, czyli o najbardziej malowniczej postaci polskiego przekładoznawstwa Jerzy Brzozowski, Śmierć zawsze przychodzi nie w porę. Słowo na pogrzebie Rozdział I - Z dystansu... Rozdział II - Pod lupą O książkach
28,00 zł
Dostępność: 3-7 dniprzechowalnia
Obserwacje i rozważania na temat zjawiska subiektyfikacji
SPIS TREŚCI * Wstęp * Ramy teoretyczne * Deiksa a predykacje epistemiczne * Subiektywność * Skala subiektyfikacji * Implikacje * Bibliografia
Wydawnictwo: Universitas
20,00 zł
18,00 zł
przechowalnia
Przekład jako kontynuacja twórczości własnej. Na przykładzie wybranych translacji Stanisława Barańczaka z języka angielskiego
"W przekładach Barańczaka funkcją nadrzędną wobec dopełniającej i polemicznej jest funkcja artystyczna(...). W wykonaniu Barańczaka przekład poetycki jest rodzajem wypowiedzi o innym utworze poetyckim - metawypowiedzi, w której oryginał jest tematem (...). "Ja" poetyckie Barańczaka (podmiot autorski) jest kategorią nadrzędną wobec wypowiedzi-tłumaczenia: organizuje ją według założeń podobnych do tych, według których konstruuje wypowiedź-własny wiersz."
Wydawnictwo: Universitas
38,00 zł
przechowalnia
Rocznik Przekładoznawczy. Studia nad teorią, praktyką i dydaktyką przekładu. 5
Od momentu biblijnego pomieszania języków z roku na rok rośnie zapotrzebowanie na profesjonalne tłumaczenie. Wynikiem boskiej interwencji, mającej na celu uniemożliwienie budowy wieży Babel, były 72 języki (Rdz. 11, 1-9). W Unii Europejskiej mamy do czynienia „tylko" z 23 językami roboczymi i urzędowymi, jednak ta liczba może posłużyć jako ilustracja kompleksowości problemu translatorskiego, tym bardziej że często mamy do czynienia z równoczesnym tłumaczeniem danego tekstu na wiele języków.
Wydawnictwo: UMK
36,00 zł
przechowalnia
Szybka nauka języków obcych PAWEŁ SIKOŃ Jak szybko i skutecznie uczyć się języków obcych, wykorzystując możliwości własnego umysłu?
Nadszedł czas na rozwiązanie Twoich problemów z nauką języka obcego! Jak nauczyć się nowego języka obcego, używając właściwych sposobów nauki i odblokowując możliwości swojego umysłu?
29,99 zł
9,99 zł
przechowalnia
Szybka nauka języków obcych PAWEŁ SIKOŃ Jak szybko i skutecznie uczyć się języków obcych, wykorzystując możliwości własnego umysłu?
Nadszedł czas na rozwiązanie Twoich problemów z nauką języka obcego! Jak nauczyć się nowego języka obcego, używając właściwych sposobów nauki i odblokowując możliwości swojego umysłu?
38,50 zł
przechowalnia
The Coral Island
Three English boys, shipwrecked on a deserted island, create an idyllic society despite typhoons, wild hogs, and hostile visitors. Then evil pirates kidnap one of the youths whose adventures continue among the South Sea Islands.
2,99 zł
przechowalnia
Towards an integrated conceptual model of metaphorical linguistic expressions in English
Monografia pt.: „Towards an integrated conceptual model of metaphorical linguistic expressions in English" [W kierunku zintegrowanego modelu konceptualnego metaforycznych wyrażeń językowych w języku angielskim] jest odpowiedzią na dające się w ostatniej dekadzie zaobserwować zmiany w obrębie paradygmatu kognitywnego (tzw. second generation cognitive linguistics), które mają na celu opis zjawisk językowych z perspektywy szeroko pojętego ludzkiego doświadczenia (ang. extended embodiment).
Wydawnictwo: UMK
78,00 zł
74,00 zł
przechowalnia
Typical Errors in English An essential guide to getting the language right.
Why is ‘me and my family' wrong when many native speakers say this? When do we use ‘interesting' and ‘interested' as adjectives? Can you explain me the mistake in this question?
Wydawnictwo: Tertium
59,90 zł
przechowalnia
Strona: [1] / 1

Serdecznie zapraszamy do zakupów w naszej księgarni językowej, ligwistycznej
W ofercie - książki dla tłumaczy, książki językowe, fachowe słowniki.


Pomoc:                         Oferta:

* Kontakt z księgarnią                     księgarnia językowa
* Realizacja i czas dostawy                     słownik norweski
* Koszty przesyłki & Płatności                     Pakiety dla tłumaczy
* Regulamin zakupów                     słowniki branżowe
* Zwroty & Reklamacje
                    język norweski * Rejestracja i ochrona danych osobowych           język japoński<

© www.jezykowa24.pl - Księgarnia językowa. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.