język polski

Witamy w Księgarni językowej, Księgarni lingwistycznej www.jezykowa24.pl

    Księgarnia językowa, księgarnia lingwistyczna       Twoje Konto | Utwórz konto                      
          Nasza oferta:                                                                                        

Dzień Darmowej Dostawy 2017

Wyszukiwarka

 
 
Zaawansowane wyszukiwanie
Wybierz kategorię
NOWOŚCI (395)
język etiopski (0)
język koptyjski (0)
język krymski (0)
Wydawnictwo
Towar dnia
język polski
Katalog produktów
Sortuj według:
Strona: [1] 2 / 2
 Czułe słówka. Słownik Mirosław Bańko, Agnieszka Zygmunt . Słownik dla  kochanków. Słownik afektonimów
Słownik po raz pierwszy zbiera i prezentuje polskie afektonimy, czyli intymne przezwiska funkcjonujące pomiędzy kochankami, małżonkami i osobami pozostającymi w bliskich relacjach. Podstawą słownika była ankieta, jaką na prośbę Wydawnictwa Naukowego PWN
Wydawnictwo: PWN.PL
34,90 zł
29,67 zł
przechowalnia
A co to takiego? Obrazkowy słownik języka polskiego (A1, A2)
Obrazkowy słownik języka polskiego adresowany jest zarówno do tych, którzy naukę rozpoczynają, jak i do tych, którzy chcieliby poszerzyć swoją znajomość polskiego słownictwa bądź utrwalić już poznane słowa. Wszystkie artykuły hasłowe Słownika, zdefiniowane są za pomocą kolorowych tablic i obrazków. Dzięki zastosowaniu takiej techniki możliwe było uniknięcie wielu kłopotów związanych z definiowaniem pojęć podstawowych, które stanowią zasadniczy korpus słownika.
Wydawnictwo: Universitas
42,00 zł
przechowalnia
Czasownik polski
Książka przeznaczona jest dla tych, którzy pragną poprawnie używać form czasownikowych, a także tych, którzy chcą zgłębić odmianę czasownika w sposób systematyczny.Zawiera najważniejsze informacje gramatyczne o polskich czasownikach i tabele ich odmiany. W indeksie zgromadzono ok. 13500 czasowników. Do każdego z nich podano m.in.: sposób odmiany, aspekt (niedokonaność lub dokonaność) .
Wydawnictwo: Wiedza Powszechna
30,45 zł
przechowalnia
Dialog sztuk w kulturze Słowian wschodnich
Zbiór artykułów zatytułowanych Dialog sztuk w kulturze Słowian wschodnich jest rezultatem ogólnopolskiej konferencji naukowej na temat: Dialog sztuk w literaturze rosyjskiej, która odbyła się dla uczczenia drugiej rocznicy śmierci prof. dr hab. Ryszarda Łużnego.
Wydawnictwo: Tertium
20,00 zł
przechowalnia
Gramatyka języka polskiego
Przystępne omówienie następujących zagadnień: ogólne wiadomości o języku (w tym elementy dialektologii i historii języka), nauka o głoskach (opis narządów mowy, charakterystyka głosek, wymowa, ortografia, elementy fonetyki i fonologii), nauka o wyrazach (omówienie części mowy i ich odmiany, elementy semantyki i słowotwórstwa), składnia (budowa zdania, elementy frazeologii) oraz prezentacja nowych kierunków w językoznawstwie współczesnym.
Wydawnictwo: Wiedza Powszechna
46,20 zł
przechowalnia
Gramatyka Przejrzyście - Język Polski
Gramatyka przejrzyście to zbiór najważniejszych reguł, zasad i wyjątków niezbędnych przy nauce języka, uporządkowanych w tabelach o przejrzystej formie graficznej, znakomicie ułatwiającej orientację i zapamiętywanie.
Wydawnictwo: REA
7,90 zł
przechowalnia
Język a komunikacja 13. Nauczyciel jako mediator kulturowy
Seria "Język a komunikacja" Tom poświęcony problemom edukacji interkulturowej. "Tertium", Krakowskie Towarzystwo Popularyzowania Wiedzy o Komunikacji Językowej powołane do życia przez grupę pracowników Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego w 1995 roku, wychodzi naprzeciw temu wyzwaniu.
Wydawnictwo: Tertium
30,00 zł
przechowalnia
Język a komunikacja 17. Język polski XXI wieku: analizy, oceny, perspektywy
Zbiór artykułów o języku polskim, zjawiskach ogólnojęzykowych. Monografia zawiera artykuły traktujące o stanie obecnym i tendencjach rozwojowych języka polskiego w XXI wieku. Prace Autorów poruszają zarówno aspekty teoretyczne i ogólnojęzykowe, jak i poszczególne aspekty opisu języka polskiego na początku nowego milenium.
Wydawnictwo: Tertium
29,99 zł
9,99 zł
przechowalnia
Język a komunikacja 18. Współczesne kierunki analiz przekładowych
Zbiór artykułów o tematyce przekładowej. Książka zawiera artykuły, których zróżnicowanie tematyczne, stylistyczne i struturalne odzwierciedla charakter przekładoznawstwa na jego obecnym etapie rozwoju. W tomie znajdują się zarówno analizy kontrastywne tekstów oryginału i tłumaczenia, jak i analizy przeprowadzone z perspektywy kognitywnej; studia literaturoznawcze oraz studia nad tekstami i rejestrami, a także przekładoznwacze analizy procedur i innych specyficznych zjawisk przekładowych.
Wydawnictwo: Tertium
29,99 zł
9,99 zł
Dostępność: 3-7 dniprzechowalnia
Język a komunikacja 19. Komunikacja międzykulturowa: perspektywy badań interdyscyplinarnych
Zbiór artykułów na temat komunikacji międzykulturowej. Monografia zawiera artykuły poświęcone komunikacji międzykuturowej - fascynującej, interdyscyplinarnej dziedzinie językoznawstwa. Na przegląd tej dziedziny składają się refleksje teoretyczne, badania leksykograficzne, analizy tekstów pisanych i mówionych oraz rozważania na temat dydaktyki międzykulturowej.
Wydawnictwo: Tertium
25,00 zł
przechowalnia
Język a komunikacja 21. Krakowska dyskusja o kształceniu językowym na studiach filologicznych
Książka stanowi zapis dyskusji panelowej, która odbyła się w Krakowie 12 marca 2006. W dyskusji wzięli udział wybitni polscy językoznawcy.
Wydawnictwo: Tertium
18,00 zł
przechowalnia
Język a komunikacja 23. Współczesny polski dyskurs publiczny w perspektywie międzykulturowej. Dyskusja panelowa
Publikacja stanowi autoryzowany zapis dyskusji panelowej na temat współczesnego polskiego dyskursu publicznego, która odbyła się 14 marca 2008 w ramach konferencji "Język trzeciego tysiąclecia V". Wybitni paneliści pod przewodnictwem prof. Stanisława Gajdy dyskutowali o pojęciu dyskursu, jego uczestnikach, treściach i stylach. Próbowali zastanowić się także nad rozwojem dyskursu w przyszłości.
Wydawnictwo: Tertium
18,00 zł
17,00 zł
przechowalnia
Język a komunikacja 25. Słowo w dialogu międzykulturowym
Tom monograficzny zatytułowany Słowo w dialogu międzykulturowym stanowi cenny przegląd koncepcji teoretycznych i badań empirycznych w dziedzinie szeroko pojętej komunikacji międzykulturowej, jak też ich zastosowań w nauczaniu języka polskiego i języków obcych.
Wydawnictwo: Tertium
45,00 zł
przechowalnia
Język a komunikacja 26. Tłumacz wobec problemów kulturowych
Myślą przewodnią publikacji "Tłumacz wobec problemów kulturowych" jest powszechna obecnie świadomość, iż tłumacz jest przede wszystkim mediatorem kulturowym, a każdy akt przekładania osadzony jest kulturowo.
Wydawnictwo: Tertium
49,99 zł
14,99 zł
Dostępność: 3-7 dniprzechowalnia
Język a komunikacja 27. Język polski: nowe wyzwania językoznawcze
Niniejsza monografia, dwudziesta siódma już pozycja z serii "Język a komunikacja", zawiera artykuły traktujące o nowych zagadnieniach językoznawczych lub stanowiące nowe spojrzenie na znane już problemy języka i polszczyzny. W monografii zawarto prace teoretyczne z zakresu językoznawstwa ogólnego, jak i szczegółowe rozprawy o współczesnym języku polskim.
Wydawnictwo: Tertium
40,00 zł
przechowalnia
Język a komunikacja 28. Interdyscyplinarne studia nad świadomością i przetwarzaniem językowym
Zbiór artykułów ukazujących wielowymiarowe podejście do przyswajania i posługiwania się językiem oraz analizy zjawisk językowych.
Wydawnictwo: Tertium
30,00 zł
przechowalnia
Język a komunikacja 30. Przekład: teorie, terminy, terminologia
Monografia przekładoznawcza oparta o artykuły przesłane po konferencji "Język Trzeciego Tysiąclecia VI". "Tertium", Krakowskie Towarzystwo Popularyzowania Wiedzy o Komunikacji Językowej powołane do życia przez grupę pracowników Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego w 1995 roku, wychodzi naprzeciw temu wyzwaniu.
Wydawnictwo: Tertium
49,99 zł
19,99 zł
Dostępność: 3-7 dniprzechowalnia
Język a komunikacja 5. Tom 1: Aspekty współczesnych dyskursów
Tom prezentuje przekrojowe spojrzenie na dyskursologię. "Tertium", Krakowskie Towarzystwo Popularyzowania Wiedzy o Komunikacji Językowej powołane do życia przez grupę pracowników Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego w 1995 roku, wychodzi naprzeciw temu wyzwaniu.
Wydawnictwo: Tertium
29,99 zł
przechowalnia
Język a komunikacja 5. Tom 2: Perspektywy dyskursu religijnego, czyli przyjęcie Kaina
Tom przedstawia ekumeniczne spojrzenie na typy dyskursu religijnego prezentowane przez autorów różnych wyznań. "Tertium", Krakowskie Towarzystwo Popularyzowania Wiedzy o Komunikacji Językowej powołane do życia przez grupę pracowników Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego w 1995 roku, wychodzi naprzeciw temu wyzwaniu.
Wydawnictwo: Tertium
18,00 zł
przechowalnia
Język a komunikacja 8. Język trzeciego tysiąclecia III. Tom 1: Tendencje rozwojowe współczesnej polszczyzny
Zbiór prac dotyczących języka polityki, prasy, reklamy, jak również etykiety językowej oraz zagadnień leksykalnych.
Wydawnictwo: Tertium
29,99 zł
5,99 zł
przechowalnia
Strona: [1] 2 / 2

Serdecznie zapraszamy do zakupów w naszej księgarni językowej, ligwistycznej
W ofercie - książki dla tłumaczy, książki językowe, fachowe słowniki.


Pomoc:                         Oferta:

* Kontakt z księgarnią                     księgarnia językowa
* Realizacja i czas dostawy                     słownik norweski
* Koszty przesyłki & Płatności                     Pakiety dla tłumaczy
* Regulamin zakupów                     słowniki branżowe
* Zwroty & Reklamacje
                    język norweski * Rejestracja i ochrona danych osobowych           język japoński<

© www.jezykowa24.pl - Księgarnia językowa. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.