Witamy w Księgarni językowej, Księgarni lingwistycznej www.jezykowa24.pl

    Księgarnia językowa, księgarnia lingwistyczna       Twoje Konto | Utwórz konto                      
          Nasza oferta:                                                                                        

Dzień Darmowej Dostawy 2017

Wyszukiwarka


Zaawansowane wyszukiwanie
Wybierz kategorię
NOWOŚCI (395)
język etiopski (0)
język koptyjski (0)
język krymski (0)
Wydawnictwo
Towar dnia
Informacje o produkcie
Kliknij aby zobaczyć zdjęcie w oryginalnej wielkości
TŁUMACZ W POSTĘPOWANIU KARNYMNOWOŚĆ!
Dostępność: do 14 dni roboczych
Dostępna ilość: 3
Wydawnictwo: Translegis
Liczba stron: 115
Oprawa: miękka
Format: A5

TŁUMACZ W POSTĘPOWANIU KARNYM

Janusz Poznański
Książka przeznaczona dla tłumaczy przysięgłych, a zwłaszcza dla tłumaczy przygotowujących się do wykonywania tłumaczeń w sądzie, w prokuraturze i na Policji, s. 115.

Książka przeznaczona jest dla tłumaczy, którzy w związku z ubieganiem się o uzyskanie statusu tłumacza przysięgłego przygotowują się do wykonywania tłumaczeń sądowych, a także dla praktykujących już tłumaczy przysięgłych, którzy czują potrzebę pogłębiania swojej wiedzy i umiejętności w zakresie tej tematyki.
Każda dziedzina nauki i techniki operuje własnym językiem specjalistycznym (sub językiem), który dla niespecjalistów może być nie w pełni zrozumiały, a czasami jest wręcz niezrozumiały. Do takich języków należą język prawny i prawniczy. Przekład tekstów prawnych i prawniczych wymagać poza doskonałą znajomością języka źródłowego, języka docelowego oraz warsztatu tłumacza specjalistycznego także poznania podstaw danej dziedziny prawa, stosowanych w niej pojęć, terminów, związków frazeologicznych, składni oraz stylu wypowiedzi pisemnych i ustnych.
Niniejsza książka ma ułatwić tłumaczowi poznanie elementów prawa karnego oraz języka stosowanego w toku postępowania karnego.
Wszystkie teksty zawarte w książce dotyczą fikcyjnej sprawy karnej sprawy Kellgrena i mają służyć celom szkoleniowym. Teksty te przedstawiają najważniejsze etapy postępowania przygotowawczego (na przykładzie dochodzenia) i postępowania przed sądem (przebieg rozprawy sądowej głównej). Tłumacz pozna również specyfikę przekładu wykonywanego na Policji, w prokuraturze i w sądzie, dowie się, jak reagować w różnych sytuacjach, w jakich znajdzie się podczas tłumaczenia.
Ze względu na założenie, że książka ma służyć tłumaczom różnych języków obcych, świadomie zrezygnowano z przytaczania wypowiedzi cudzoziemców w języku obcym (szwedzkim) oraz z tłumaczenia na język obcy wypowiedzi polskich uczestników postępowania. W książce ( a także w filmie pt. "Sprawa Kellgrena") cudzoziemcy mówią po polsku, dzięki czemu tłumacze przygotowujący się do tłumaczenia sądowego będą mogli ćwiczyć tłumaczenie na język obcy również ich wypowiedzi.
Na końcu książki zamieszczony został glosariusz prawniczych terminów i związków frazeologicznych, które wystąpiły w opisanej sprawie karnej i które są typowe także dla innych spraw. Obok haseł słownikowych w języku polskim pozostawiono wolne miejsca na wpisanie ekwiwalentów w języku obcym, dzięki czemu tłumacz ma możliwość opracowania własnego słownika.
Znajdujący sie w książce akt oskarżenia został opracowany przez prokuratora Wojciecha Groszczyka, zaś wyrok przez sędzię Jolante Marek. W pracach nad przedstawieniem przebiegu rozprawy sądowej aktywny udział wzięła Teresa Poznańska żona autora.

Kod rabatowy:
Cena
Ilość
60,00 zł
Galeria
Inni klienci kupujący ten produkt zakupili również
Jakie relacje zachodzą między obrazem a tekstem? Jak rozwiązywać problemy dotyczące transferu kulturowego? Jak przekazać komizm słowny? Jak tłumaczyć wulgaryzmy, kolokwializmy, neologizmy, slang lub gwarę?
Książka poświęcona jest problematyce tłumaczenia maszynowego i wspomaganego komputerowo. Prezentuje narzędzia ułatwiające lub wręcz umożliwiające pracę tłumaczowi tekstów specjalistycznych.
W książce omówiono zagadnienia z zakresu procesu edytorskiego publikacji dziełowych ze szczególnym uwzględnieniem roli projektanta. Podano podstawowe definicje i omówiono pojęcia dotyczące elementów i części składowych książki, rodzajów opraw, formatów i znaków korektorskich, kart tytułowych, materiałów wprowadzających, tekstu głównego, przypisów, tabel, materiałów informacyjnych, ilustracji, układu i rozplanowania layoutu.
Jeśli twarz twojego dziecka rozjaśnia się gdy widzi barwne obrazki, milutkie maskotki zwierzątka lub grę ten program jest właśnie dla niego. Vocabulary Builder Czech jest przeznaczony dla dzieci, które lubią się bawić. Posiada mnóstwo barwnych obrazków i zabawnych gier wciągających twoje dziecko w proces nauczania. Dorośli także uwielbiają ten program!
Kurs ten nauczy Cię podstawowego, kluczowego słownictwa biznesowego, dzięki któremu porozumiesz się z Twoim kontrahentem w sprawach biznesowych. Nie będziesz musiał tracić ogromu czasu na poszukiwanie odpowiednich słów, które mogą przydać się w konwersacjach i będziesz mógł skoncentrować się na ważnych dla Twojej firmy sprawach.
Produkty z tej samej kategorii
Zawiera ćwiczenia przybliżające słownictwo prawne z zakresu teorii prawa, prawa cywilnego i handlowego, spadkowego, karnego, konstytucyjnego, administracyjnego oraz prawa pracy, Zawiera klucz rozwiązań i podstawowych wzorów umów i pism prawnych w obu językach, Liczne krzyżówki jako ćwiczenia,
"O przekładzie tekstu naukowego na materiale tekstów językoznawczych" (1 wyd. w 1995) jest nadal jedynym opracowaniem z zakresu translatoryki, bogato ilustrowanym przykładami z wykonanych przez różnych tłumaczy przekładów tekstów językoznawczych (z języków obcych na język polski). Podstawowa teza książki Zofii Kozłowskiej brzmi: "Przekład tekstów naukowych jest obok przekładu tekstów artystycznych i przekładu tekstów nieliterackich trzecim rodzajem tłumaczenia".
Zapytaj o szczegóły
Imię i nazwisko:
E-mail:
Telefon:
Twoje pytanie:
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator

Serdecznie zapraszamy do zakupów w naszej księgarni językowej, ligwistycznej
W ofercie - książki dla tłumaczy, książki językowe, fachowe słowniki.


Pomoc:                         Oferta:

* Kontakt z księgarnią                     księgarnia językowa
* Realizacja i czas dostawy                     słownik norweski
* Koszty przesyłki & Płatności                     Pakiety dla tłumaczy
* Regulamin zakupów                     słowniki branżowe
* Zwroty & Reklamacje
                    język norweski * Rejestracja i ochrona danych osobowych           język japoński<

© www.jezykowa24.pl - Księgarnia językowa. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.